Cemil Özgür ÖNEĞİ

28.06.1969 tarihinde Gaziantep İlinde doğmuş olup aslen Konya-Bozkır'lıdır. 16.07.1991 tarihinde Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını İzmir Ekonomi Üniversitesinde Marka İletişim alanında tamamlamıştır.

16.11.1992 tarihinde Manisa Kaymakam Adayı olarak mesleğe atanmıştır. Dil eğitimi ve bilgilerini arttırmak, uygulamaları yerinde görmek üzere 8 ay süre ile İngiltere'de bulunduktan sonra Eskişehir-Mihalıççık ve Aksaray-Gülağaç İlçelerinde Kaymakam vekilliği yapmıştır. Daha sonra sırasıyla;

 

* 1996 - 1998 Sivas-Altınyayla Kaymakamlığı

* 1998 - 2000 Siirt-Eruh Kaymakamlığı

* 2000 - 2002 Siirt Vali Yardımcılığı

* 2002 - 2005 Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü

* 2005 - 2008 Personel Genel Müdürlüğü Şube Müdürü

* 2008 - 2013 Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı 

* 2013 - 2015 İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı

* İçişleri Bakanlığı Etik Komisyonu üyeliği 

 

* 2015-2019 İzmir Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş olup,  06.03.2019 tarihli Bakanlık Makamının Oluru ile Karabağlar Kaymakam Vekili olarak görev yaparken, 07.08.2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Karabağlar Kaymakamı olarak atanmıştır.

 

Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

Diğer Resimler
Sosyal Medyada Paylaş